Ekologické obaly na jedlo. Vyrobené z kompostovateľných materiálov.

Naša misia

Budúcnosť sa začína dnes.

Sv. Ján Pavol II.

 

Ekológia. Udržateľnosť. Recyklovateľnosť. Zodpovednosť. Šetrnosť k životnému prostrediu.

To sú pojmy, s ktorými sa v posledných rokoch stretávame čoraz častejšie.

selective-focus-shot-cute-brown-fox-squirrel

Prečo?

Preto, lebo stav životného prostredia sa z roka na rok zhoršuje čoraz viac. Vidíme to všetci. A čo je horšie, všetci k tomu aj prispievame. Svet okolo nás je doslova zaplavený plastami alebo škodlivými materiálmi.

Ruku na srdce, koľko plastov ste si dnes (včera, minulý týždeň,... ) priniesli so sebou domov z bežného nákupu? Väčšina potravín, jedla, či spotrebného tovaru je totiž zabalená v plastových obaloch. Priemerná štvorčlenná rodina za jeden rok vyprodukuje až okolo 150 kg plastov. Množstvo vyrobených plastov nestále narastá, pričom veľkú časť z nich tvoria práve obaly.

Viete ako dlho pritom trvá prírode rozložiť plasty? Plastová taška sa v prírode rozkladá 10-20 rokov, plastový pohár 50 rokov. Klasické plastové slamky sa rozkladajú až 150-200 rokov, plastové fľaše a príbory 450 rokov, plechovky 80-200 rokov. Polystyrén sa rozkladá 1000 rokov. Príroda bude s našimi plastovými obalmi bojovať ešte dlho po tom, ako tu už my nebudeme...

 close-up-yellow-plastic-bag-hanging-tree-branch

Aj nás sa to týka!

Aký svet tu chceme nechať pre naše deti? V akom svete budú žiť naše vnúčatá či všetci tí, ktorí tu prídu po nás? To záleží aj na nás.

Možno nedokážeme vyriešiť všetky problémy sveta, ale urobme aspoň to málo, ktoré urobiť môžeme. Snažme sa používať menej plastov, vytvárať menej odpadu a žiť lepšie, zdravšie, ekologickejšie. Správať sa zodpovedne. O to sa snažíme aj my.

 

Kto sme?

Prinášame na trh obaly, ktoré nahrádzajú tie klasické plastové. Vyzerajú na nerozoznanie od nich, no neubližujú prírode, pretože sú vyrobené z čistých prírodných materiálov (cukrová trstina, kukuričná múka), ktoré vie príroda bez problémov biologicky odbúrať. V našej ponuke nájdete široký sortiment klasických obalov pre gastro, cukrárne, kaviarne, či pekárne. Vieme, že vo Vašich prevádzkach sa snažíte vytvárať skvelé jedlo, nápoje, či dezerty. Vieme, že do ich výroby dávate celé svoje srdce.

skvelé jedlo si zaslúži skvelý obal.  Presne taký Vám prinášame my s našou ponukou. Obal, ktorý dobre vyzerá, obal v ktorom zákazníkovi chutí, no zároveň obal, ktorý šetrí prírodu a pomôže nám tu zanechať krásny svet. Pre všetkých.

environmentally-friendly-disposable-recyclable-tableware